532 800 058 dor-diet@wp.pl

Nasz priorytet to zdrowie - szkolenia z dietetyki

 

Bez wątpienia jedną z najbardziej zagrażających naszemu życiu chorób cywilizacyjnych jest obecnie otyłość. To, co czasami wydaje nam się uroczym, dwu czy trzykilogramowym nadbagażem, może bardzo szybko przekształcić się w coraz większą nadwagę. A ta w prostej drodze prowadzi do otyłości. Chyba nie trzeba nikomu przypominać, że otyłość to widmo cukrzycy, miażdżycy, zawałów serca, problemów ze stawami, problemów z zajściem w ciążę. Nic więc dziwnego, że wiele osób próbuje podejmować walkę ze zbędnymi kilogramami. Tylko nie zawsze są w stanie podołać temu samodzielnie...

 

Jak zacząć?


Odchudzanie najczęściej kojarzy nam się z katorżniczymi treningami i restrykcyjną dietą, która sprawia, że ledwo mamy siłę się ruszyć. I to podstawowy błąd! Nie ma diet cud, które sprawią, że w ciągu tygodnia stracimy 10 kilogramów. Żadne głodzenie się również nie przyniesie odpowiednich rezultatów. Jak więc ludzie powinni walczyć z nadwagą? O tym mówią właśnie proponowane szkolenia z dietetyki.

 

Szkolenie nie tylko dla profesjonalistów


Szkolenia z dietetyki mogą być skierowane do profesjonalnych dietetyków, którzy chcą pogłębić swój warsztat, jak również do zwykłych osób, które postanowiły bardzo rozsądnie podejść do problemów ze swoją nadwagą. Rozsądnie, to znaczy w taki sposób, że najpierw poznają cały problem od wewnątrz, a dopiero później, zaopatrzeni w taką wiedzę, zaczynają walkę. Tak, walkę, ponieważ trzeba sobie wprost powiedzieć - nie będzie łatwo. Ale za to jaka satysfakcja czeka na końcu drogi...
 

Czego się nauczysz?


Możliwości jest wiele. Przede wszystkim dowiesz się więcej na temat własnego organizmu, jego funkcjonowania, ale również tego, jak działa ośrodek głodu i sytości. Oprócz tego, proponowane szkolenia z dietetyki obejmują taki zakres jak między innymi:

  • zasady racjonalnego żywienia
  • piramida żywienia
  • wartość energetyczna pożywienia


Wiadomo, że niezbędny będzie również komplet materiałów poglądowych, które otrzymasz w ramach szkolenia. Dzięki temu będziesz w każdej chwili mógł odświeżyć swoją wiedzę na ten temat.
 

Dlaczego warto?


Uczestnictwo w tego rodzaju szkoleniach ma wiele plusów. Pierwszym jest przede wszystkim zwiększenie świadomości dotyczącej żywienia. Przecież nie jest tak, że na złość sobie jemy rzeczy, które nam nie służą. Czasami po prostu nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo rujnują one nasz organizm. Dzięki dietetycznemu szkoleniu będziesz doskonale wiedzieć, jakie produkty dostarczą ci energii, a które przydadzą się na przykład w okresie rekonwalescencji. I wbrew wszystkiemu nie dowiesz się tutaj jak liczyć kalorie, jak stosować dietę kopenhadzką czy inną, równie wyniszczającą nasz metabolizm. Dowiesz się jak zdrowo i racjonalnie się odżywiać, aby cukrzyca, miażdżyca czy zbyt wysoki poziom cholesterolu były tylko medycznymi terminami znanymi z książek, a nie z autopsji.

Dowiedz się więcej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress