532 800 058 dor-diet@wp.pl

Cellulit na widelcu

Fit your ASS z Dor-diet

Czy wspominałam już o przepisie na piękne, jędrne pośladki? Nie? A wspominałam, że cellulitu wcale nie trzeba pokochać?

Z reguły nie lubię się powtarzać, ale w tej kwestii zawsze robię wyjątek. Zatem Kochana, wspominałam już o tym, że od jedzenia zależy wszystko co dzieje sie w Tobie. Mój dzisiejszy monolog będzie skupiał sie na Twojej PUPCI. Doskonale wiemy, że jędrność pośladków w głównej mierze zależy od systematycznej aktywności fizycznej. Im jej więcej tym pupcia lżejsza, ot taka zależność. Jednakże nie możemy całkowicie pominąć tu sposobu żywienia. O tyle o ile trening wzmacnia mięśnie pośladkowe, tak właściwie dobrany jadłospis pomaga w redukcji skórki pomarańczowej, sprawia, że skóra jest elastyczna i dobrze nawodniona, poprawia jej koloryt i wpływa na strukturę nadając jej gładkość.
Lipodystrofia ( cellulit ) ma różne stopnie zaawansowania, możemy wyróźnić także kilka rodzajów tego zaburzenia. Na początku wspomnę jednak, że cellulit nie jest dziedziczny, tak jak nie dziedziczy sie otyłości. Możemy przejmować predyspozycje, ale one same w sobie nie są gwarantem, że się pojawi. Cellulit powstaje w wyniku zaburzeń metabolicznych, hormonalnych w obrębie skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Nieregularne grudki powstają na skutek nierównomiernego odkładania się adipocytów ( czyli komórek tłuszczowych – cellulit tłuszczowy ), zaburzenia w przepływie limfi i krwi przyczyniają sie natomiast do powstawania obrzękowej postaci lipodystrofii – czyli cellulitu wodnego.

Nieregularne jedzenie, żywność wysokoprzetworzona, duża ilość cukru i słabe nawodnienie to gotowa recepta na to, aby nie przepadać za swoją pupcią.

Pamiętaj, że w każdym wieku możesz z tym powalczyć. Zachowaj kilka praktycznych zasad, a efekty się pojawią. Oto mój sposób na walkę z cellulitem:

dieta z dużą zawartością owoców i warzyw – duża zawartość minerałów
odpowiednie nawodnienie – pij 3l wody dziennie przez 4 tygodnie ( to tylko 2 butelki ) a zobaczysz jak dzieją się cuda!
Ogranicz tłuste produkty zwierzęce
stosuj kurkumę, chili, oregano….zioła w kuchni
wyrzuć chemię – zupki w proszku, gotowe przyprawy typu magii, wegeta, kostki rosołowe
nie pij soków z kartonu
Gotuj na parze, piecz, duś – nie smaż
nie przesadaj z białkiem
ruszaj się
stosuj peeling z kawy zamiast wydawać pieniądze na drogie kosmetyki
stosuj naprzemiennie natryski z wody o zmiennej temperaturze

Efekty widoczne juz po miesiącu:-) Czad mówię Ci!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress